Elérkezett a március, tehát hivatalosan is beköszöntött a tavasz - noha erről az időjárásnak úgy néz ki, hogy senki nem szólt. De töretlen lelkesedéssel várom a jobb időt, a nyíló virágokat!
Az elmúlt három hónap számomra nem a téli depresszióról és a búskomorságról szólt, de nem ám! Pont ellenkezőleg, hiszen csodálatos volt a táj, ahogy a hó finoman belepte. Imádtam a munkába hóesésben menni. Ilyenkor a világ teljesen megváltozik, s az emberek is.
Az olvasmánylistám is rengeteg könyvvel bővült, s több maradandó élményt is szereztem. Ezekről szeretnék nektek egy kicsit mesélni, de előtte nézzük a számokat:
2017 telén összesen:
- 32 könyvet olvastam el, mely
- 10 622 oldal összesen
- ebből 10 könyv kapta meg a maximális pontszámot
- 3 nem ütötte meg a kedvelhető szintet
- 7 lett kiemelt kedvenc
S akkor most bemutatnék pár címet, amire érdemes figyelmet fordítani:

Egyedi kötetről beszélünk, hiszen majdnem az egész történet a kórházban játszódik, ami nem éppen egy izgalmas helyszín, mégis Eileen Cook képes volt arra, hogy folyamatosan fenntartsa az izgalmat, s így az olvasó figyelmét is. A dolgok fokozatosan derülnek ki, melyek a végén egy bravúros megoldáshoz vezetnek. A történetben nagy hangsúlyt kap, mily módon működhet az ember agya, ezáltal nem tudhatjuk, hogy mi az, ami ténylegesen megtörtént, vagy mi az, amit csak az agyunk generált magának, hogy kitöltse a fehér foltokat. De a körülöttünk levők ilyenkor a segítségünkre lehetnek. Ha jól választjuk meg őket.
A teljes értékelést ide kattintva érhetitek el.
~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~

Nem sikerült még meggyőznöm? Akkor kattints ide az értékelésemért.
~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~

Egy kicsit még a 21. század kiadónál maradok. Az idei évben jelent már meg a 13 perc című alkotás. Ez a regény igazán kivételes, hiszen az írónő az ifjúsági irodalom és a pszichothriller kategóriákat vegyítette. Eddig még nem nagyon hallottam ilyenről, amiknél pedig szintén ezt megtették (és tudomásom van róla) nem igazán lettek sikeresek. Legalábbis a számomra. Sosem hittem volna, hogy ez a két kategória képes egymás mellett megállni a helyét, de Sarah Pinborough bebizonyította, hogy igenis lehetséges.
A történet középpontjában két kamaszlány áll, de nem elhanyagolható még kettő jelenléte. Az írónő bemutatja, mik foglalkoztatják a kamaszokat, s közben próbál megoldást adni a könyv fő kérdésére is: vajon Tasha hogyan került a vízbe, Szándékosan ártottak neki?
Ha valaki nekiáll ennek a kötetnek, az készüljön fel: nem fogja tudni az utolsó szóig lerakni. Teljesen beszippantja az olvasót, s a kapott csavarok miatt minden más megszűnik: egyszerűen tudni akarjuk, mi történt.
A könyvről írt értékelésemet ide kattintva érhetitek el.
~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~
Télen megszaporodtak az olvasmánylistámon a pszichothrillerek, de ettől független szakítottam időt a romantikus műfajra is. S milyen jól is tettem! Colleen Hoover-től egészen sok könyv van már a piacon, s most télen is több kötete jelent meg. A Confess számomra egy igen kiemelkedő élményt nyújtott. A karakterek teljesen valósághűek, bármikor szembejöhetnek az utcán. Imádtam, hogy Owen hiába művész, mégis földhöz ragadt, nincsen annyira elmerengve az általa kreált világban. Szinte lehetetlen ezt a könyvet letenni, úgy beszippant mindenkit Auburn története. Az első oldalakon az írónő egy nagy katarzissal indít. Ha épp itthon lettem volna, mikor olvasom, biztos, hogy szabad folyást engedek a könnyeimnek. Nagyon megszerettem ezt a történetet, s igazán tudom ajánlani minden romantikus léleknek.
A teljes értékelésemet itt érheted el.
~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~

A kutyás könyvek sosem mennek ki a divatból. A Lassie hazatér óta beette magát az irodalomba, s megalapozta a helyét az állatos műfaj. Évről évre egyre több ilyen alkotás jelenik meg a magyar piacon is. Mind a hazai szerzők, mind a külföldiek szeretik ezt a műfajt. W. Bruce Cameron neve szerintem mindenkinek ismerősen cseng. Nemrégiben megfilmesítették az első könyvét, az Egy kutya négy életét, ami ezáltal a könyvpiacon is berobbant. Én még jóval a film megjelenése előtt olvastam, de már akkor is nagyon szerettem, mégis azt kell mondjam, hogy Bella története sokkal jobban megfogott. A felállás hasonló: ugyanúgy a kutya szemén keresztül látjuk a világot, viszont a léte mostan csak egyetlen életre korlátozódik, amit nem is bánok: úgy érzem, nem bírtam volna ki most, ha történik vele valami, s egy új helyzetbe kerülve kellett volna folytatnia a céljának keresését. Bella egy pitbull keverék, ami szintén egy jó pont az írónak, hiszen ez a fajta még most is eléggé negatív megítélésben részesül, noha az egyik legszeretetteljesebb lények a világon. Bella története nagyban hasonlít Lassie életútjához, mégis, ez egy cseppet sem vesz le az olvasási élményből. Ajánlanám minden kutyabarátnak. Nem érdemes kihagyni!
A teljes élménybeszámolómat ide kattintva érhetitek el.
~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~

De térjünk is vissza a pszichothrillerekhez. A 2018-as év legnagyobb meglepetése már most biztos, hogy Liz Nugent alkotása, a Mindig is éjjel lesz című könyv. Sosem hittem volna, hogy egy kötet ennyire megragad. A legelején már kapunk egy érdekes alapfelállást: máris tudjuk, hogy ki áll a dolgok mögött: ki ölte meg azt a szerencsétlen lányt, sőt, még azt is, hogy hova rejtették el a hulláját. Itt már fel is tehetitek a kérdést: de ha előre tudjuk a poént, akkor mi értelme elolvasni? Mit adhat még? Hát az okot! A történetben szépen, lassan derül ki, hogy miért is kellett ennek a lánynak meghalnia, s mire ezt a kérdést megválaszolja, flemerül legalább három másik is. Folyamatosan fenntartja a figyelmet. A könyvet inkább a női olvasók számára ajánlanám, hiszen a nagy részében sokkal inkább beszélhetünk családregényről, mint más műfajról, noha ez egy egyáltalán nem átlagos közösség. A könyv végén már csak fennhangon tudjuk hajtogatni a " Ne, ezt nem hiszem el, ezt nem teheted " indulatmondatok különböző verzióit.
Zaeniális alkotás, a műfajának igazgyöngye!
A teljes értékelést ide kattintva érheted el.
~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~
A Lettero decemberben több pszichothrillert is a piacra dobott. Meg kell mondjam, nagyon tehetségesen választják ki azokat a műveket, amiket a magyar olvasóközönséggel is meg szeretnének ismertetni. Riley Sager könyve sem mondható átlagosnak. Már a megjelenése is egyedi, hiszen a gerince ezzel a rikító pink színnel kitűnik a könyvek tengeréből. Az alapszituáció is egyedi, hiszen három olyan lányról beszélünk, akik túléltek egy-egy tömegmészárást. Mindannyian próbálnak visszarázódni a mindennapokba, s mindegyikőjük ezzel máshogy bírkozik meg. Bevallom, egy ideig a könyv középső része untatott, de a vége mindenért kárpótolt. Nem várt csavarok ugrottak rám a semmiből, s teljesen levett a lábamról. Ezt a könyvet nem szabad feladni, kell hozzá egy adag kíváncsiság, de megéri. Érdemes kézbe venni.
A könyvről írt értékelésemet ide kattintva érhetitek el.
~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~

Sarah J. Maas munkássága mindig is közel állt hozzám. Mindkét sorozata megragadott, s mondhatni tűkön ülve vártam az Üvegtrón ötödik részének érkezését is. A folyamatos dátum eltolásokkal az őrületbe kergetett a kiadó, noha nem az ő hibája volt, mégis... elég nagy hisztiket lecsaptam, mikor kiderültek az új időpontok. Viszont a történet mindenért kárpótolt. Aelin egy új oldalát mutatja meg. A sorozat első pár része már össze sem hasonlítható a legújabbal. Sokkal több benne a politika, a cselszövés, de mégis, megmarad annak az élvezetes olvasmánynak, ami eddig is volt. Hiába 750 oldal, a lapok csak úgy pörögnek, s túl hamar fogynak el, hogy aztán a végén ott álljunk kisemmizve. A folytatás vért kíván, legalábbis ha nem érkezik meg a közeljövőben. Akkora függővéggel zárul, amekkorát még a könyvmolyvilág nem látott.
A könyvről írt túláradó rajongásomat ide kattintva érhetitek el.
~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~°~

A sort az írónő egy másik munkásságával zárnám. A Tüskék és rózsák sorozata már az egyel nagyobb korosztálynak való. A középpontban tündérek és egyéb lények állnak, s az ő életükről szól, mely szintén nem nélkülözi a politikát, a csatározásokat, de a mindennapi dolgokat, érzéseket sem. Az előző részben megismert Feyre egy új oldalát mutatja meg. Az első párszáz oldalon majdnem letettem emiatt. Oly mértékben megviselték a történtek, hogy teljesen összetört. Alapjaitól kezdve kellett újraépíteni az egész személyiségét. Az előző kötet szereplői mind visszaköszönnek ebben a kötetben is, bár igazán meglepő módon. Sarah J. Maas csavart egy nagyot az egészen, s mindenkire új szereposztás várt. Nincsenek már jó és rossz karakterek, csak olyanok akik kevésbé, illetve akik többet hibáznak. Vannak benne elvakultak, s vannak, akiknek épp most nyílott fel a szemük. Az egyik legjobb fantasy amit valaha olvastam. Minden sejtem vágyakozik a folytatás után. Nagy hasonlóság mutatható fel a szerző két sorozatának legutóbbi részei között, de ez cseppett sem vesz el az olvasási élményből, hisz a Sarah által alkotott világokból sosem elég.
A teljes értékelésemet itt tudod megtekinteni.
Remélem tetszett nektek is ez a kis élménybeszámoló, s tudtam számotokra pár újdonsággal szolgálni. Ha van kedvetek, akkor írjátok meg, nektek mik voltak a tél slágerei, hátha én is találok magamnak egy új, kedvező olvasmányt.

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése